LeGlamour

Jak dobrać perfumy?

Każdy z nas preferuje zupełnie inne zapachy. Jedni będą zachwycali się nutami kwiatowymi, inni zaś wolą zdecydowane kompozycje orientalne. Zapachy wzbudzają w nas rozmaite emocje i kojarzą nam się z różnymi wydarzeniami. Jednak gdy przychodzi do wyboru perfum, często nie mamy pojęcia, jakie nuty zapachowe tak naprawdę się nam podobają. Właśnie dlatego postanowiliśmy napisać kilka słów o tym, jak dobrać perfumy, które nie znudzą nam się po kilku użyciach, ale będą nam towarzyszyć przez wiele miesięcy, a nawet lat. Zapraszamy do lektury!

jak dobrać perfumy

Jak dobrać perfumy do charakteru?

Czy perfumy można dobrać do charakteru? Poniekąd tak! Bardzo często osoby, które są z natury spokojne oraz łagodne, decydują się na zapachy subtelne i delikatne o nutach wodnych lub kwiatowych. Z kolei osoby o żywiołowych osobowościach chętniej sięgają po perfumy piżmowe, orientalne czy też perfumy aromatyczne męskie lub damskie. Warto jednak pamiętać, że nie jest to regułą, dlatego podczas wyboru perfum warto kierować tym, jakie nuty zapachowe po prostu nam się podobają. Dobrze jest je poznać, by świadomie kupować nowe zapachy.

Jak dobrać perfumy – nuty zapachowe

Nuty zapachowe to bardzo szeroki temat, o którym można by opowiadać godzinami. Warto zacząć od tego, że jest ich naprawdę wiele, a każdy zapach przypisany jest do jednej lub kilku kategorii. W naszej ofercie znajdziesz perfumy damskie oraz perfumy męskie w aż 13 kategoriach zapachowych. Na przykład ukochany przez wiele kobiet odpowiednik Paco Rabanne Lady Million w atomizerze damski zaliczamy do nut zapachowych owocowych oraz kwiatowych. Na tę wyjątkową kompozycję składa się bowiem miód, kwiat pomarańczy, gardenia, jaśmin oraz malina. Jeśli zaś spojrzymy na cieszący się w ostatnich latach ogromną popularnością odpowiednik Giorgio Armani Stronger with You w buteleczce męski, zauważymy, że znajduje się on w grupie zapachów aromatycznych, a na jego barwę zapachową składa się kardamon, lawenda, jabłko oraz pieprz. Oprócz tego bardzo popularnymi nutami zapachowymi są nuty aldehydowe, cytrusowe, drzewne, fougere, słodkie, piżmowe, orientalne, wodne, świeże oraz szyprowe.

Jak dobrać odpowiednie perfumy?

Zastanawiasz się, jak dobrać zapach, by uniknąć wpadek i zapomnieć o flakonach nieużywanych perfum, które kurzą się na toaletce? A może chcesz w końcu poznać różnicę pomiędzy perfumami słodkimi a perfumami fougere damskimi? Najlepszym wyborem będzie zakup zapachów w małych pojemnościach, które posłużą jako testery. Atomizery czy buteleczki mieszczące 20 ml perfum idealnie nadadzą się do sprawdzenia, czy dany zapach rzeczywiście nam odpowiada. Niestety, ale testując perfumy jednorazowo w drogerii nie ocenimy tego, jak zapach rozwija się w ciągu dnia – zwłaszcza, jeśli testujemy ich kilka na raz.