LeGlamour

Jak zrobić własne naturalne perfumy domowym sposobem?

Jak zrobić własne naturalne perfumy domowym sposobem

Popularne marki perfum proponują zapachy powtarzalne, które produkowane są seryjnie. Jeżeli chcemy uzyskać nietuzinkowy aromat, idealnie dopasowany do naszych preferencji, warto samodzielnie podjąć się jego produkcji w warunkach domowych. Jak zrobić perfumy w domu? Jak zrobić perfumy z kwiatów, a jak z ziół?

Jak zrobić perfumy z olejków eterycznych?

Olejki eteryczne stanowią najważniejsze składniki perfum. Poprzez mieszanie różnych stężeń, można otrzymać zapach o wielu strukturach. W każdych perfumach można wyróżnić trzy stadia:

1) Akord bazowy (baza), czyli podstawa, która definiuje cały zapach i nadaje mu specyfiki. 

2) Akord średni (serca) budują go aromaty o średniej lotności. 

3) Akord wysoki (głowy) najszybciej się ulatnia, jednakże jest najlepiej odczuwalny. 

Wiele osób zastanawia się jak zrobić perfumy męskie, w których są wyczuwalne nuty drzewne oraz ziołowe. Najważniejsza jest baza, utrzymana w aromacie skórzano-drzewnym. Następnie warto dodać kilka kropel orzeźwiającego olejku. W ten sposób można otrzymać atrakcyjne perfumy cytrusowe męskie, które nie zostaną pomylone z damskimi. 

Jak zrobić perfumy na alkoholu?

Tworzenie perfum z alkoholu jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Najważniejsze jednak, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości trunek, bezpieczny dla skóry. Dobrym rozwiązaniem jest spirytus ok. 70%. Alkoholowa baza pozwala stworzyć głównie perfumy aromatyczne męskie

Alkohol jest świetną bazą do produktu jakim są perfumy drzewne damskie oraz perfumy drzewne męskie. Dzięki wysokiej zawartości procentów, aromat drzewny zostanie odpowiednio wyeksponowany, co pozwoli uzyskać wysokiej jakości produkt finalny. 

Jak zrobić perfumy z płatków róż?

Dzięki płatkom róż można otrzymać perfumy damskie kwiatowe, bądź perfumy męskie kwiatowe. Wystarczy wysuszyć płatki róży, a następnie umieścić je w oleju oraz odstawić mieszkankę na dwa tygodnie. Po tym okresie całość trzeba odsączyć, najlepiej przy użyciu gazy. Kolejnym krokiem jest dodanie alkoholu, cały czas kontrolując natężenie zapachu. Ciecz powinna pozostać szczelnie zamknięta na ok. 48 godzin. Po tym czasie powstanie atrakcyjny różany zapach, do którego można dodać również inne aromaty. 

Jak zrobić perfumy z lawendy?

Perfumy aromatyczne damskie często zawierają w sobie nutkę ziół, które stanowią nietuzinkowe uzupełnienie. Jednym z najpopularniejszych składników jest lawenda. Roślina często używana do produkcji zapachów, w połączeniu z innymi nutami, pozwoli uzyskać wyjątkowy aromat. Jednakże ziele ma stosunkowo mocny aromat, dlatego warto mieszać zapach lawendowy z mniej intensywnymi olejkami. 

Jak zrobić perfumy z fiołków?

Jeżeli zastanawiacie się jak zrobić perfumy w kremie, powinniście wypróbować przepis na fiołkowy aromat. W przypadku tych kwiatów ważne jest odpowiednie wyselekcjonowanie płatków, każdy z nich musi pachnieć intensywnie. Istotnym składnikiem jest tłuszcz, najczęściej stosuje się rafinowany olej kokosowy. Najpierw należy przetopić tłuszcz, następnie wylać go do długiego naczynia. Po ostudzeniu otrzymaną masę trzeba naciąć i ułożyć w nacięciach dużą ilość kwiatów. Po kilkunastu godzinach tłuszcz przejdzie zapachem płatków, tworząc kremowe perfumy.

Tworzenie perfum w domu jest bardzo proste, nie wymaga dodatkowych urządzeń oraz umiejętności. Warto jednak zaznajomić się z tematem dotyczącym zasad łączenia zapachów. Aby otrzymać perfumy cytrusowe damskie można połączyć kilka olejków eterycznych oraz dodać domowy zapach różany wyprodukowany z płatków. Tak otrzymany zapach nie będzie odbiegał od drogeryjnych zapachów.